Анонси

Перший в історії Чемпіонат Європи з гирьового спорту серед клубів пройшов в Ужгороді (ФОТО)Переглядів: 485 | 2017.07.10 09:08

В Ужгороді у спорткомплексі «Юність» відбулося урочисте відкриття першого в історії Чемпіонату Європи з гирьового спорту серед клубів.

19866430_1379851972069389_1872834219_n

На змагання до обласного центру Закарпаття завітали десять клубів з чотирьох країн Європи – України, Угорщини, Польщі та Італії. Представляють свої клуби 65 кращих спортсменів-гирьовиків. Офіційно відкрили європейську першість міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, т.в.о. начальника управління молоді і спорту Закарпатської ОДА Олег Муртазін, депутат Ужгородської міської ради, майстер спорту з гирьового спорту Анатолій Ковальський.

Головним суддею змагань став заслужений майстер спорту, 27-разовий чемпіон світу з гирьового спорту Володимир Андрейчук.

«Мені надзвичайно приємно вітати вас у нашому місті. Це досить символічно, що вперше у Європі чемпіонат з гирьового спорту серед клубів проходить саме в Ужгороді. Я знаю, що учасників змагань мало бути набагато більше, але, ймовірно, дещо вплинула інформація з російських ЗМІ щодо України про те, що наша країна є небезпечна та недружелюбна. Але я переконаний, що вам сподобається і наша гостинність, і наш рівень організації змагань. Я також сподіваюся, що цей клубний Чемпіонат ми зробимо традиційним у нашому місті. І на моє щире переконання, вже наступні рази Ужгород зустрічатиме набагато більше учасників як з України, так і з європейських країн. Я бажаю вам вдалих виступів! І нехай переможе сильніший!»,

– наголосив на відкритті Європейського чемпіонату Богдан Андріїв.

Розділив думку міського голови і депутат міськради Анатолій Ковальський.

«Дійсно символічно, що такий потужний європейський чемпіонат відбувається у найзахіднішому обласному центрі нашої країни. Цей захід символізує те, що Україна прагне до миру, об′єднуючи європейську спільноту навколо спорту. Ми раді бачити тут іноземних спортсменів і сподіваємося, що вони будуть задоволені рівнем організації змагань та загалом перебуванням в Україні. Також висловлюю щиру вдячність меценатам, завдяки яким це свято спорту відбувається. А спортсменам хочу побажати досягнення найкращих результатів», – зазначив Анатолій Ковальський.

Відтак протягом двох днів Чемпіонату хлопці та дівчата з європейських клубів будуть змагатися у підійманні гир вагою у 24 кілограми (для чоловіків) та 16 кілограмів (для жінок). Для перемоги спортсмени мають підняти гирі найбільшу кількість разів у відведені 10 хвилин.

Чоловіки змагатимуться у двоборстві з двох вправ – поштовху та ривку. За сумою результатів двоборства та вправ довгого циклу завтра, 9 липня, судді визначать переможців Чемпіонату.

«Ці змагання доводять повернення України на міжнародний рівень у гирьовому спорті. Останні змагання такого рівня проводилися у нашій державі ще у 2011 році, і то лише через те, що з політичних міркувань Узбекистан відмовився приймати змагання. Україна має добрі стосунки з Міжнародною федерацією та Світовою асоціацією клубів з гирьового спорту. Саме вони довірили нам провести цей перший в історії Чемпіонат Європи з гирьового спорту серед клубів.  Гирьовий спорт є досить демократичним видом спорту. Гирі можна підіймати і в 16, і в 70 років»,

– розповів один із організаторів та учасник змагань Андрій Яремус.

Спортсмени висловили сподівання, що слова міського голови Ужгорода Богдана Андріїва справдяться, і Ужгород стане домівкою Чемпіонату Європи з гирьового спорту серед клубів.

А 2017 рік уже ввійшов в історію появою змагань такого високого рівня, зокрема й через поважне представництво, адже в Ужгород наразі приїхали кращі спортсмени – кандидати та майстри спорту, багаторазові чемпіони Європи та світу.

pershij.com.ua

obolok.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *