Анонси

Голова Федерації баскетболу Закарпаття про розвиток баскетболу в областіПереглядів: 399 | 2018.01.12 20:43

На Закарпатті одним із найпопулярніших командних видів спорту вважається баскетбол.

IMG_0224

Відвідавши матчі за участю закарпатських колективів, можна побачити, з якою цікавістю за цією грою спостерігають як зовсім юні хлопчики й дівчатка, так і дорослі чоловіки та жінки.

Баскетбол закохує в себе своєю динамічністю, яскравістю, емоційністю та непередбачуваністю. На жаль, рівень цього виду спорту на Срібній Землі, порівняно з іншими регіонами України, не найвищий, однак з плином часу робляться помітні кроки вперед, і хочеться сподіватися, що вже за кілька років Закарпаття зможе увірватися до когорти найкращих.

Ми регулярно висвітлюємо різні баскетбольні події, які відбуваються на теренах нашої області. Поки гравці перебувають на новорічно-різдвяних канікулах і турніри не проводяться, ми вирішили поспілкуватися з головою Федерації баскетболу Закарпаття Олександром Зубковським, котрий розповів, чим живе цей вид спорту в нашій області.

– Розпочнемо із географії баскетболу на Закарпатті. Де цей спорт розвинений найбільше?

– Лідирує в нашій області Ужгород. На високому рівні також перебувають Мукачево, Виноградів і Свалява, які мають представництво в обласних змаганнях. Щодо інших куточків Закарпаття, то тут ситуація складна, у першу чергу через нестачу тренерських кадрів.

– Що можете сказати про розвиток дитячого баскетболу?

– Хочеться відзначити, що серед дітей цей вид спорту досить популярний, адже в нас займається чимало хлопців та дівчат. Що важливо, є хороші результати. Кожного року нашу область на Всеукраїнській юнацькій баскетбольній лізі представляють по 2–3 команди. У минулому сезоні юнаки 2004 р. н. посіли 4-те місце, що є дуже високим результатом. Також наші діти неодноразово перемагали й ставали призерами різних міжнародних турнірів. Ми постійно проводимо чемпіонати Закарпаття, у яких беруть участь 6–8 юнацьких команд та 4–6 колективів дівчат. Загалом у нас є дуже перспективна молодь, яка в майбутньому може показувати якісний баскетбол, але головне, щоб діти не перегоріли і продовжили займатися улюбленою справою.

– Скільки доведеться витратити батькам, котрі хочуть віддати своїх дітей на баскетбол? А також у якому віці варто починати тренуватися?

– Заняття у нас абсолютно безкоштовні. Також ми забезпечуємо всім необхідним інвентарем. Поїздки на офіційні всеукраїнські змагання фінансуються, доведеться витратитися хіба, якщо команда змагатиметься на міжнародних турнірах. Щодо вікових обмежень, то ми приймаємо всіх охочих, починаючи від 7 років до 11–12. Буває й таке, що приходять у 13–14 років і завдяки великому бажанню за короткий час наздоганяють втрачене. Іноді виходять не тільки на той рівень, який показують партнери, а й набагато вищий.

– На якому рівні перебуває жіночий баскетбол?

– Тривалий час змагання серед жінок не проводилися, проте цьогоріч уперше за багато років відбувся чемпіонат області. Хоч участь узяли тільки чотири команди, але був помітний потенціал. У 2018 році, окрім чемпіонату, хочемо провести й Кубок Закарпаття. Сподіваємося, що це буде поштовхом у розвитку жіночого баскетболу, адже він має славні традиції на теренах нашої області.

– Що заважає закарпатському баскетболу вийти на новий рівень?

– Як і в багатьох інших видах спорту, не вистачає фінансування. Деякі спортивні зали в нашій області в жахливому стані. На пальцях однієї руки можна порахувати кількість якісних майданчиків. Повинні бути створені комфортні умови для всіх команд: починаючи від дитячих і закінчуючи ветеранськими. Також катастрофічно не вистачає тренерів та суддів. Поки це не зміниться, вийти на високий рівень буде майже неможливо.

– Як тренер БК «Ужгород-УжНУ-ЗОДЮСШ» чи задоволені ви виступом своєї команди в шести стартових турах Першої ліги чемпіонату України?

– У 12 поєдинках нам удалося здобути чотири перемоги. Чесно кажучи, думав, що результат буде гірший. Якщо наші суперники перед стартом сезону підсилилися, то ми, навпаки, втратили лідерів. Хоч перед нами й не стояло ніяких завдань, проте дуже хотілося пробитись у плей-оф, що, імовірніше за все, зробити вже не вдасться. Було важливо залишитися на плаву й прогресувати від гри до гри. Повертаючись до попереднього запитання про проблеми з фінансуванням, хочу наголосити, що гравці нашої команди не отримують заробітну плату. Хлопці тренуються, стараються, однак, окрім морального задоволення, також дуже важливо отримувати й матеріальне. Можливо, вирішивши це питання, команда стане прогресувати, і це дасть поштовх для розвитку дитячого баскетболу, адже юні таланти розумітимуть, що зможуть цим заробляти, і прагнутимуть потрапити до головної команди краю.

– Яким, на вашу думку, повинен бути висококласний гравець?

– З плином часу баскетбол стає динамічніший, а тому стереотип «баскетболісту обов’язково треба бути високим» втрачає свою актуальність. Якісний виконавець повинен мати хороше бачення майданчика, володіти дриблінгом, уміти своєчасно віддавати передачу, здійснювати кидки з різної дистанції і, що дуже важливо, відпрацьовувати в захисті. Баскетболіст має бути наполегливим, по-спортивному впертим, віддаватися грі сповна, нічого не боятися і боротися за кожен м’яч. Тільки так можна стати справжнім професіоналом.

Карпатський об’єктив

obolok.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *