Анонси

Відбувся Зимовий міжнародний ретрофестиваль (ФОТО)Переглядів: 396 | 2018.02.26 11:12

На три дні Міжнародний лижний ретрофестиваль Телемарк зібрав любителів зимових гір на схилах поблизу села Пилипець, що на Міжгірщині.

7_fit_content_width

Свою назву фест отримав від однойменної провінції в Норвегії, де в середині XIX століття і були сконструйовані перші спеціальні лижі та випробуваний стиль спуску з гір.

«Історичні факти свідчать, що син провінційного столяра Сондре Норхейм в 50-х роках XIX століття вигадав поворот «розножка», при якому потрібно присідати на одне коліно, а друга нога ніби робить крок вперед,- розповідає організатор закарпатського фестивалю Телемарк Олексій Дума, – от з тих пір і з’явилась ця цікава техніка.»

Серед 70-ти учасників цьогорічного ретрофесту – і лучанин альпініст та тренер з гірського туризму  Олександр Оришко. В техніці телемарк він  катається 7-й рік, а цього року й на прадавніх лижах. Раритетну річ Олександру подарували друзі, певний час лижі, яким близько 90-років, були експонатом у музеї альпініста, тепер настав час випробувати їх на схилах Міжгірщини.

Лижі з вінтажним шармом: на Закарпатті триває фестиваль Телемарк (ФОТО) (телемарк лижі)

«Ще до мене вони були поламані, їх відремонтував, напевно, власник, а зараз досить гарно їдуть і я задоволений,  ще черевики такі –  шкіряна підошва, все йшло разом: лижі, черевики, палиці, правда черевики трохи тиснуть, але для такого можна потерпіти,» – каже Олександр Оришко.

На крутосхилах багато людей в одязі, як кажуть, з  прабабусиної скрині. Здебільшого пошиті спеціально для катання телемарк. Родзинка фестивалю – театралізоване дійство та цікаві конкурси. Цього разу спуск з чаркою води на підносі, щоб не пролити жодної краплі, технічне паралельне катання, спуск з повітряними кульками. Ретрофестиваль – це унікальна можливість навчитися норвезької техніки, яку, крім як на швидкісних спусках застосовують і при піших прогулянках в зимові гори.

6_fit_content_width

5_fit_content_width

2_fit_content_width

uzhgorod.net.ua

obolok.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *