Анонси

Чемпіонська вершина Владислава ТібиПереглядів: 437 | 2018.04.17 09:36

На початку цього року в Мукачеві відбулася чергова звітно-виборча конференція федерації шахів Закарпаття.

шахи_Тiба-оо

Предметом тривалого обговорення на цьому заході зокрема став регламент чемпіонату області з класичних шахів. Дискусія точилася навколо того, за скільки днів проводити змагання – за два чи за три.

Аргументи прибічників «вік-ендівського» формату базувалися на збільшенні тривалості партії з двох годин до трьох, проведенні не семи, а дев’яти турів. Це, мовляв, покращить якість партій і залучить більшу кількість висококваліфікованих гравців.

Прихильники іншої точку зору вважали достатнім дводенний термін і наводили свої аргументи. По-перше, п’ятниця – робочий день. По-друге, з потеплінням розпочинаються роботи на городі і по господарству і віддавати шахам у таку гарячу пору три дні поспіль – велика розкіш. А по-третє, і це головне, фінансові витрати, пов’язані з проїздом, триденним харчуванням та проживанням у готелі, в наш скрутний час може дозволити собі не кожен. Тим більше, що чемпіонат області – це любительський, а не комерційний турнір, і грошові призи тут не отримують навіть переможці. Як наслідок, багато шахістів просто не зможуть приїхати. А якщо змагання втрачає масовість, то для кого і для чого воно, власне, проводиться?

Оскільки думки розділилися приблизно порівну, вирішили не ламати списи і провести змагання за три дні, оскільки минулого року чемпіонат відбувся у дводенний термін.

Досвід – «син тяжких помилок», розклав усе по полицям. На жаль, нововведення не принесло очікуваного ефекту. Якщо торік в Ужгороді грали 40 гравців з Ужгорода, Мукачева, Берегова, Виноградова, Іршави і Рахова, то цього року в Мукачево змогли приїхати лише 30 спортсменів. Окрім ужгородців і мукачівців взяли участь лише по одному гравцю зі Сваляви, Берегова, Виноградова і Іршави. Та й з обласного центру, не приїхали більшість провідних гравців. Тож замість представницького чемпіонату Закарпаття фактично вийшла така собі «розширена» першість Мукачева.

Звичайно ж, такий стан речей аж ніяк не може вважатися задовільним. Тому доведеться керівникам федерації знову сідати за стіл і шукати нову ефективну формулу проведення головного обласного турніру.

Цьогорічний чемпіонат, як і очікувалося, пройшов за домінацією молодих мукачівських шахістів. Після шести турів на чолі турнірної таблиці з п’ятьма очками опинилося трійко місцевих «мушкетерів»: Владислав Тіба, Андрій Вачиля та Роберт Орос. Очікувалася напружена боротьба на фініші турніру. Однак шахова доля розпорядилася інакше. Вже в наступному сьомому турі тріо перетворилося на дует, оскільки в принциповому поєдинку Андрій Вачиля здолав чотириразового чемпіона краю Роберта Ороса. А у восьмому, передостанньому турі втратив шанси на чемпіонство вже й сам Андрій, зазнавши поразки в партії з ужгородцем Михайлом Балогою.

Невдачами конкурентів скористався Владислав Тіба, який здобув дві важливі перемоги, забезпечивши собі очковий відрив від головних конкурентів. В останньому турі лідеру достатньо було нічиєї і він її без проблем добився. Таким чином, з високим результатом 7,5 очка з 9 можливих чемпіоном Закарпаття 2018 року став здібний 21-річний мукачівець Владислав Тіба. Вітаємо переможця з першим підкоренням обласної спортивної вершини!

Зрілу і винахідливу гру продемонстрував «срібний» призер турніру Андрій Вачиля, який до самого кінця турніру реально претендував на медаль найвищого ґатунку. Разом з Михайлом Балогою Андрій набрав 6,5 очка, але обійшов ужгородця за вищим коефіцієнтом.

Аркадій ВОРОВИЧ

obolok.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *