Анонси

Кафедра фізвиховання Ужгородського Національного університету святкує 70-річчяПереглядів: 362 | 2018.04.24 10:01

Це ціла епоха, практично, майже ціле людське життя. За даний період десятки чудових викладачів, організаторів від Бога, виховували сотні-тисячі ентузіастів спортивної роботи, збагачували здобутками історію кафедри фізвиховання.

фото ужну

Ще в період перебування Закарпаття в складі Австро-Угорщини, пізніше – у складі Чехословаччини, неодноразово піднімалося питання про відкриття Вищого навчального закладу, але тільки в 1945 році при Радянському Союзі в Ужгороді було відкрито вищий учбовий заклад. Першим ректором УжДУ призначено професора С.В.Добоша. Було створено 4 факультети: історичний, філологічний, біологічний та медичний. Кафедру фізвиховання відкрито в 1948 році. Першим завідувачем став Іван Собенко. Із 1958 по 2009 рр. кафедру очолював Степан Михайлович. Із 2015 року завідувачем кафедри є Іван Маріонда.

Далеко за межами області були відомі прізвища викладачів кафедри фізвиховання: Інокентій Алексєєв, Григорій Ксіфос, Микола Кеведжі, Василь Вешелені, Поліна Ковач, Дезидер Бонеславський, Іван Шуфрич, Ліля Алексєєва, Іван Готра, Золтан Дерфі, Карло Олах, Карло Колесар, Лариса Ляховець – більшість із яких не лише самі зуміли здобути звання майстрів спорту СРСР а й підготувати майстрів спорту, кандидатів і спортсменів І та масових розрядів. Це були напрочуд обдаровані й талановиті викладачі та тренери. Вони знали роботу, вміли й хотіли працювати. Це золотий фонд викладацького складу кафедри фізвиховання УжДУ. Слід згадати також Івана Матяша, Мирослава Щербея, Михайла Молнара, Ірину Сущенко, Василя Шароді, Олександра Сопкова, Марію Кричфалуші, Марину Петрушко, Єву Жоффчак, В’ячеслава Почекутова, Надію Стенчук, Тетяну Шелехову, Василя Звонаря, Андрія Федорішка, Василя Кевпанича, Бориса Петровського, Вікторію Тулайдан, Івана Маріонду, Геннадія Мордвінцева, Михайла Шкірту, Валерія Єськова, Олександра Тимочка, Надію Андрусяк, Тамару Смілянову та інших.

У четвер, 19 квітня, з нагоди 70-річчя від дня заснування кафедри фізвиховання розпочала роботу міжнародна науково-практична конференція, присвячена 70-річчю кафедри фізичного виховання ДВНЗ «Ужгородський Національний Університет» на тему: «Актуальні питання вдосконалення системи фізичного виховання і спортивної роботи у вищій школі».

Науково-практична конференція розпочалася з урочистостей з нагоди 70-річчя створення кафедри. Присутніх привітав проректор із наукової роботи УжНУ Ігор Студеняк, який також вручив грамоти Степану Михайловичу, Андрію Федорішко, Тамарі Ємельяновій, Шандору Ковачу, Івану Маріонді. Перший заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто побажав усім присутнім подальшої плідної роботи та вручив Грамоти обласної ради Марії Кричфалуші, Карлу Колесарю та Івану Скрябіну. Перший заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Іван Дуран привітав усіх із святом, відзначив велику роль фізичного виховання та спорту в розвитку суспільства та побажав подальших успіхів та досягнень у роботі. Іван Петрович вручив Почесні Грамоти Закарпатської ОДА Тетяні Шелеховій та Єві Жоффчак. Перший заступник Ужгородського міського голови Василь Гомонай привітав присутніх із відзначенням видатної історичної дати, подякував працівникам кафедри за велику роботу, за розвиток фізичної культури і спорту й за значні досягнення, які завжди працювали на позитивний імідж міста, і вручив Грамоти Ужгородської міської ради Марині Петрушко, Ірині Сущенко, Василю Шароді. Голова регіонального відділення Олімпійської Академії України Михайло Молнар вручив Грамоти за великий вклад у розвиток фізичного виховання та спорту Катерині Шевченко та Василю Кевпаничу. Перший віце-президент федерації боксу Закарпаття, випускник кафедри фізвиховання УжНУ Михайло Данило подякував усім за велику роботу в підготовці фахівців і вручив Грамоту від Федерації боксу України Степану Михайловичу. Почесна грамота комітету з фізичного виховання та спорту МОН України була вручена завідувачу кафедри фізвиховання УжНУ Івану Маріонді.

Після завершення урочистостей науково-практична конференція продовжила свою роботу.

Позаду 70 років роботи кафедри. Змінювалися керівники, але збережено традиції та історію. Попереду багато роботи, але виховання фахівців фізичного виховання та спорту залишається основним пріоритетом і в подальшому.

Степан СЕЛМЕНСЬКИЙ

obolok.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *