Анонси

Футбольні президенти Західної зони першості Закарпаття обговорювали важливі питанняПереглядів: 362 | 2018.09.06 15:23

У Мукачеві керівники футбольних клубів Західної зони вирішили нагальні проблеми.

DSC_3813

З-поміж обговорюваних пунктів: не належна підготовка футбольних полів та й сама інфраструктура, точніше її відсутність у деяких населених пунктах, відсутність відеозйомки та забезпечення громадського порядку, недостатня кількість арбітрів та помилки рефері.

Володимир Хіміч, заступник голови Ради президентів футбольних клубів, відповідальний за Західну зону, запропонував проголосувати за рішення не починати поєдинок без забезпечення відеозйомки. Мовляв, присутність відеооператора стимулює порядок на стадіоні, можливість розібрати помилки арбітрів та й гру футболістів тренерами. Віце-президент ФК «Ракошино» Василь Коштура висловив свою думку щодо відеозйомки, яка ґрунтувалась на додаткових витратах, а в клубу і так багато зобов’язань, а ще не можна не проводити поєдинок через відсутність камери. Тож поставили на голосування таке рішення – у випадку відсутності зйомки оштрафувати команду на 1000 гривень.

Друге питання – не завжди кваліфікований арбітраж. Зауваження щодо якості рефері у першу чергу висловила єдина жінка-президент Тетяна Когутич. Яка нарікає, що в окремих матчах судді просто «вбили» нижньокоропецьку команду, а ще не завжди кваліфіковані інспектори присутні на поєдинках. У Тетяни Петрівни були зауваження щодо протистоянь у Рокосові та Сільці. Аби вирішити цю проблему президент ФК «Невицький Замок ОК ДЮСШ «Україна» Михайло Лаба запропонував підвищити заробітну плату арбітрам. Та знову Василь Коштура апелює тим, що в Закарпатті і так з-поміж регіонів найвища оплата рефері. Арбітраж напряму пов’язаний із попереднім питанням. Тобто, якщо буде відео матчу, де будуть зафіксовані помилки арбітрів, то їх дисциплінарний комітет покарає відповідно. А ще Володимир Хіміч запропоновував призначати арбітрів за коловою системою. Мова про те, аби рефері часто не їздили в один і той же населений пункт. Голова ФФЗ Іван Дуран запевнив, що вирішить цю проблему і арбітри не їздитимуть на матчі одних і тих же команд. Іван Петрович зазначив: «На сайті Федерації футболу Закарпаття попередньо публікують призначення арбітрів. Якщо у керівників клубу є обґрунтовані претензії щодо рефері, які обслуговуватимуть поєдинки за участю їхніх команд, то комітет арбітрів зможе регулювати і вносити зміни у призначення».

Щодо забезпечення громадського порядку. Найбільше нарікань до ФК «Заріччя», де керівники клубів скаржаться на поведінку вболівальників та й офіційних представників клубу. Щоправда жоден з керівників згаданого клубу на засідання не приїхав. Тож обговорювати вирішення цієї проблеми просто не було з ким. А загалом без працівників правоохоронних органів інспектор з арбітрами можуть не розпочати поєдинок.

Останнє питання на обговорення виніс голова ФФЗ Іван Дуран і стосувалось воно якраз футбольної інфраструктури. «Як можна у ХХІ столітті проводити матчі без гарячої води? Є голова комітету з питань стадіонів та безпеки проведення змагань Георгій Жбора, який зробив перед стартом змагань висновки по кожному стадіону. І до ряду спортивних споруд є зауваження, які не виправлені й досі, тому потрібно штрафувати такі клуби», – зауважив Іван Дуран.

ФФЗ

obolok.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *