Анонси

Ігор Шпонтак: «Рибальство на хижака – у розпалі!»Переглядів: 416 | 2018.11.03 10:58

«Obolok» продовжує серію публікацій про риболовні ази…

20160517_165320

З першими похолоданнями, коли мирна риба почала бути менш активною через перепад температури у водоймах, хижу – легше провокувати на атаку. Зокрема, сьогодні ми розкажемо: як, де і на що Ви можете зловити щуку. Мій співрозмовник – риболов із досвідом Ігор Шпонтак.

 • Як правильно підібрати рибальське знаряддя?
 • Є декілька способів ловлі щуки. Найбільш популярні – це спінінгове рибальство та на живу приманку (живця). Що стосується першого: потрібно мати спінінгове вудилище з котушкою. Вони можуть бути різних класів, різного тесту. Від ультралайту – до хеві . Ультралайтові – це спінінгові делікатні вудилища для ловлі невеликої хижої риби. Для них застосовують приманки, вагою від 0,5 до 7-ох грамів. Вудилища лайт –  більш універсальні для ловлі у різних умовах із тестом від 3-ох до 18 грамів. Хеві – до 50-ти грамів.
 • Скільки коштуватиме вудилище та й котушка у магазині «BigFish»?
 • Сьогодні середня вартість повноцінного спінінгового вудилища, з яким буде комфортно рибалити, коливається від 800 до 15 тисяч гривень. Усе залежить від виробника, якості зборки, бланку (основи вудилища). Найпопулярніші за співвідношенням ціни та якості: «Favorite», «MajorCraft», «CrazyFish», «Daiwa», «YamagaBlanks». Що стосується котушок – є великий асортимент із різною ціновою політикою та якістю відповідно. Від 600 до 28 тисяч гривень: «Select», «Favorite», «Ocuma», «Daiwa», «Shimano», «Ryobi». До кожного вудилища відповідно потрібно підібрати певну котушку з певним розміром і вагою. Поскільки вони теж мають різні технічні характеристики. Для цього і є фахівці-консультанти у магазині «BigFish», які правильно підберуть рибальське знаряддя, як для початківця, так і для риболова-спортсмена.
 • Маємо вудилище та й котушку. На цьому епопея зборів рибальського комплекту для ловлі щуки не закінчується…
 • Так. Нам потрібна ще волосінь або шнур (плетена волосінь). Аби їх підібрати,риболов повинен визначитись – який тип ловлі буде застосовуватись і в яких умовах. Спінінгове рибальство поділяється: на ловлю воблером, ловлю на блешні та джигову ловлю. Можна рибалити всіма приманками і на волосінь, і на шнур. А от для джигової ловлі рекомендується застосовувати шнур, позаяк він практично не розтягується і чітко змушує приманку виконувати усі імітації, задані риболовом. До кожного класу вудилища, котушки, а також приманок підбирається товщина і силове навантаження жилки та шнура.

Також використовуються повідці та карабіни. Для ловлі щуки переважно застосовують металічні повідці або повідці з товстого флюрокарбону.

 • Які приманки найбільше зацікавлять щуку?
 • Це воблери, переважно, класу міноу – середніх та великих розмірів (до 15-ти сантиметрів), силіконові приманки від 3-ох дюймів та блешні від третього розміру і більші. Є і поверхневі приманки – ті ж воблери, попери, м’які жаби, які не тонуть і їх зручно застосовувати на водоймах із густими зарослями та на невеликій глибині. До різних приманок застосовуються різні стилі проводки.
 • А як щодо ловлі «риба на рибу»..?
 • На живця ловлять з допомогою «кружків» та «закидушок». Кружки використовують для ловлі на стоячих водоймах та заливах, де нема течії. Рибалка запливає на лодці та встановлює їх у важкодоступних місцях (куди складно закинутиоснащення з берега). Закидушки використовують для ловлі якразіз берега, використовуючи вудилища з великими поплавками або донним способом. На гачок чіпляємо живця, здебільшого, малого карасика.
 • Куди найчастіше навідуються закарпатські рибалки, аби вполювати щуку?
 • Найпопулярніші місця: Червонянський канал, озеро в Андрашівцях (с. Андріївка) таУжгородський канал.
 • Щука, як і інші представники фауни, голодні зранку?
 • Із світанку до обіду щука найбільш активна. Тому рекомендується ловити її саме в цей часовий проміжок.
 • Підсумовуючи, скільки вартуватиме повний комплект рибальського знаряддя, скажімо, для мене – новачка у ловлі щуки?
 • Комплект початкового спінінгіста у магазині «BigFish» складе близько 1500 гривень.

44061669_2413342548706716_8750389725455450112_n

lowim shuku wesnoy

Віталій БІРОВЧАК

obolok.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *