Анонси

Ганна Безсонова: «Діти повинні бути особистостями, не схожими ні на кого»Переглядів: 1017 | 2016.11.02 18:14

Серед нинішніх подій у художній гімнастиці на Закарпатті не лише чемпіонат України, а й приїзд до Ужгорода таких особистостей у спорті, як Ганна Безсонова – абсолютна чемпіонка світу, дворазова бронзова призерка Олімпійських ігор. Із нею пропонуємо Вашій увазі інтерв’ю.

dscn1827

— Ваш приїзд до Ужгорода пов’язаний із проведенням на Закарпатті чемпіонату України з художньої гімнастики, чи маєте ще якусь місію?
— Головне завдання – участь у змаганнях. І я привезла на них команду, представляючи Київ.
— Наскільки за умов, що склалися тепер у нашій державі, важливі турніри такого рівня?
— Дуже важливі, бо ми дивимося на нове покоління юних гімнасток як на перспективу, котрі представлятимуть країну на міжнародній арені в майбутньому. Чим більше дітей буде представлено, тим більше обдарованих особистостей знайдемо. В Ужгороді завжди добре організовують змагання. Удячна всім за теплий прийом, створені умови, за свято, яке мають діти. Не всі з них потраплять до національної збірної в майбутньому, але, думаю, чемпіонат запам’ятають назавжди.
— Чи є якісь зміни в географії розвитку художньої гімнастики на теренах України?
— За будь-яких обставин є шанс себе проявити. Маємо чимало талановитих дітей, тренерів. Кращих запрошують до Києва, де надається змога потрапити до збірної, представляючи своє місто; а хтось, можливо, і поїде на Олімпійські ігри. Ми намагаємося зберегти традиції в тому, що українська художня гімнастика завжди знаходилася на високому рівні.
— Яким є цей рік для виду спорту в цілому?
— Важким і фізично, і психологічно у зв’язку з тим, що були Олімпійські ігри. На них Україна має медаль у художній гімнастиці. Тобто ми не втрачаємо форму. Нашу школу знають у всьому світі. Це важливо для гімнастики, для держави. Плюс поштовх у розвитку для дітей, котрі тільки мріють потрапити на головні Ігри сучасності. Адже якщо багато тренуватимуться, то зможуть і самі виступити на найвищому рівні.
— Крім тих, які тепер в Ужгороді, яких іще змагань у художній гімнастиці слід очікувати найближчим часом?
— В основному виступи завершуються. Будуть оновлювати правила, відповідно й програму, а новий сезон стартуватиме вже в лютому. Розпочнуться важливі змагання, тоді й побачимо свої сильні сторони, слабкі місця, що потрібно вдосконалити.
— Ви багато спостерігали за підготовкою й виступами дітей. Які емоції Вас при цьому переповнюють?
— Коли спостерігаю за дітьми, ніколи їх не порівнюю. Асоціацій немає. Я з ними працюю як тренер, намагаюся не робити схожими на когось, тим більше, на себе. Хочу, щоб вони були новими особистостями, а не чиїмись копіями. Звичайно, переживаю за гімнасток. Для них це важливі змагання. Хочеться допомогти, щоб не хвилювалися, вірили у свої сили. І дівчата – молодці, багато працюють.

dscn1825
— У якій ролі себе комфортніше почуваєте: як спортсменка, котра досягла вже вагомих висот, чи як тренер, котрий готує нову зміну?
— Складно сказати. Різні життя. Життя гімнастики по-своєму важке й прекрасне. Так само можу сказати про себе і як про тренера. Це відповідально, хвилююче й теж нелегко. У кожної дитини свій характер, амбіції, до кожного потрібно знайти підхід. Хвилюємося, але виконуємо роботу, отримуємо задоволення від того, що вдається і бачимо результат. Головне ж – аби діти були здоровими й росли як особистості, спортсмени й просто хороші люди.
Володимир ТАРАСЮК,
член Асоціації спортивних журналістів України, Оbolok

 

obolok.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *