Анонси

Облспорткомітету – 70 роківПереглядів: 369 | 2016.06.09 17:24

Згідно з постановою Народної ради Закарпатської України,  із 25 травня 1945 року був утворений комітет у справах фізичної культури і спорту, який почав функціонувати  31 травня.

Керівником новоутворення був призначений інспектор шкільної фізкультури  у відділі освіти, визначний крайовий діяч, зокрема у галузі фізичної культури і спорту, делегат І з’їзду Народних комітетів Закарпатської України, гравець легендарного СК «Русь», активний хронікер у місцевих газетах Василь Федак, (на жаль, у грудні 1946 року безпідставно звільнений із займаної посади й засуджений до одного із північно сибірських ГУЛАГів на чверть століття; був звільнений достроково в часи хрущовської відлиги в 1956 році).

У перший свій період діяльності комітет провів активну роботу з розвитку фізкультурно-спортивної галузі області. Зокрема, із 1 червня 1945 до 15 травня 1946 років були «оживлені», як сказано в короткому описі, такі види спорту, як футбол, волейбол, баскетбол, легка атлетика, плавання, гімнастика. Крім того, проведено два інструкторські курси з м’ячевих ігор, легкої атлетики й плавання «при участі 60 учительок, 93 учителів-викладачів фізкультури і 23 членів Союзу молоді».

Також у серпні 1945 року було підготовлено делегацію на республіканську спартакіаду до Києва. У ній брали участь 114 закарпатців. На змаганнях краяни продемонстрували надзвичайні успіхи. Зокрема, у футболі чоловіки виграли всі змагання з різницею м’ячів 58:6. Чимало представників області стали призерами в легкій атлетиці. Як зазначалося у вищеназваному описі, «наші фізкультурники своїм виступом здобули симпатію всього населення Києва».

Особливою популярністю серед закарпатців у той час користувався футбол. Так,  серед спортивних успіхів від 1 червня по 31 липня 1946 року зазначався й той факт, що футболом в області вдалося охопити 4215 футболістів.

Слід нагадати й інше: дещо раніше, а саме 16 січня 1946 року, було засновано ужгородський «Спартак», який у відновленому чемпіонаті УРСР став тогоріч чемпiоном.

P.S. При написанні цього матеріалу використано архівні дані Державного архіву Закарпатської області.

На фото: ужгородський «Спартак» зразка 1946 року.

Володимир ТАРАСЮК, ФФЗ

obolok.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *